Ali Kemal Tatlıbal (Denetleme Kurulu Başkanı)

1980 doğumlu, Kahramanmaraşlı ve evli olan Tatlıbal ilk, orta, lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Yüksek öğrenimini Beykent Üniversitesi İİBF Fakültesi İşletme Bölümü’nde yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ortak programı “Liderlik ve Küresel Girişimcilik” alanında yüksek lisans yapmaktadır. Türk Hava Yolları’na girmeden önce çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundu. 2009 tarihinde THY Muhasebe Başkanlığı’nda memur olarak göreve başlamış olup, 2010 tarihinde Vize Takip Şefliği’nde uzman ve sonrasında vize takip şefi olarak görev yaptı. 27. Olağan Genel Kurulu’nda Hava-İş Sendikası Genel Başkanlığı’na seçildi.

   

Celalettin Meriçli (Denetleme Kurulu Üyesi)

13.07.1970 Üsküdar’da doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini İstanbul Üsküdar’da tamamlamıştır. İlk iş hayatına 1986 yılında başlamıştır. 1988-1990 yılları arasında askerlik görevini tamamlamıştır. 1993 yılında Türk Hava Yolları Yer İşletme Başkanlığı’nda göreve başlamıştır. Sırasıyla Uçak Emniyet, Bilet Satış Muhasebe, Hareket Koordinatörlüğü birimlerinde çalıştıktan sonra en son olarak Kayıp ve Bulunan Eşya Şefliği görevini yürütürken Sendikamızın 27. Olağan Genel Kurulu’nda profesyonel yönetici kadrosunda Genel Mali Sekreter olarak göreve başlamıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

  Mustafa Akgün (Denetleme Kurulu Üyesi)

12.08.1965 Bartın Kurucaşile doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Eyüp Üçşehitler okulunda bitirip, liseyi Alibeyköy Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Askerlikten sonra 4 yıl Uzel Makine Sanayi’de çalışıp, 1990 yılında THY’de teknisyen olarak göreve başladı. 27. Hava-İş Olağan Kurulu’nda profesyonel yönetici kadrosunda Teşkilatlandırma Sekreteri olarak göreve başlamış bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.