Yönetim Kurulu

SERDAR UYGUR - Yönetim Kurulu Başkanı

1978’de İstanbul Bahçelievler’de doğdu ilk ve orta öğrenimini Bahçelievler Kazım Karabekir İlk Öğretim Okulu’nda, liseyi Bakırköy Sabri Çalışkan Lisesi’nde tamamladı. 1997 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi ve 2002 yılında mezun oldu. Stajını tamamlayarak 2004 yılında avukat olarak İstanbul Barosu’na kaydoldu ve serbest avukat olarak çalışmaya başladı. 2003 yılında Galatasaray Üniversitesi Özel Hukuk Bölümü’nde başladığı yüksek lisans programında Fransızca hazırlık okudu ve yüksek lisans eğitimine 2004 yılı sonunda THY’de işe başlaması nedeniyle ara verdi. Sırasıyla Uzmanlık, İş Uzmanlığı, Müşavir Avukatlık, Tahran Müdürlüğü, Cenevre Müdürlüğü, Yeşilköy Satış Müdürlüğü ve Yurtdışı Çalışma İlişkileri Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2013 yılı Aralık ayından itibaren Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları Başkanlığı görevini İcra etmektedir. 2005 yılında kuruluşuna öncülük ettiği ve bir önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Tüm Sivil Havacılar Derneği’nin (TÜSHAD) halihazırda Denetleme Kurulu Başkanı’dır. Evli ve 5 -7 yaşlarında 2 oğlu bulunmaktadır.

SAFA ASLAN SÜRMEN - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

21.04.1984 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’un çeşitli semtlerinde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde yaptı. Kısa süre aile şirketinde çalıştıktan sonra 2010 yılında THY’de muhasebe bölümünde uzman olarak çalışmaya başladı. 2014 Ekim ayı itibariyle İnsan Kaynakları Başkanlığı’nda çalışmaya devam etmektedir. Hava-İş 27. Olağan Genel Kurulu’nda Denetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir.

ÖMER ÖNDER HABERDAR - Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi

12 Kasım 1986 İstanbul doğumlu olup aslen Erzincanlı’dır. Ortaokul ve lise dönemlerinde yurtlarda ve vakıflarda yatılı olarak okudu. Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ortak programı olan Liderlik ve Küresel Girişimcilik Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Öğrencilik yıllarında faaliyete geçirdiği “Areda” eğitim araştırma ve danışmanlık firması ile bir çok öğrenciye burs ve iş imkanı sağladı. 2008 yılında “Ekonomi İzmit” Dergisi’ni yayına başlattı. 2010 yılından beri “Türk Hava Yolları A.O” bünyesinde meslek hayatını sürdürmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Başkanlığı, Alperen Ocakları Üniversite Başkanlığı, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte Öğrenci Başkanlığı, Kocaeli Milli Türk Talebe Birliği Kurucu Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi, Genç Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Kurucu Üyesi, Birlik Vakfı Genç Birlik Kurucular Kurulu Üyesi görevlerini ifa etmiştir. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden “2010 Yılı En iyi Genç Sivil Toplum Gönüllüsü” ödülünü almıştır. 2012 Nisan-2014 Ekim dönemlerinde Birlik Vakfı Gençlik Teşkilatı olan Genç Birlik Genel Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2009 yılında Neslihan Haberdar ile evlenmiş ve bir erkek evlat sahibidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

BİLAL DEMİR - Yönetim Kurulu Üyesi

2004 İTÜ Uçak Mühendisliği mezunudur. 2004 yılında THY’de uzman olarak iş hayatına başlamıştır. THY ve THY Teknik a.ş’de Kalite Mühendisliği, Uçak Yapısal Mühendisliği, Tasarım Mühendisliği, Üretim Şefliği görevlerinde bulunmuştur. Halen THY Teknik A.Ş.’de Tasarım Geliştirme ve Projeler Müdürlüğü görevini icra etmektedir. Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER) ve Tüm Sivil Havacıla Derneği (TÜSHAD)’nde yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. İyi derece ingilizce bilmektedir. Evli, 7 yaşında bir kız ve 4 yaşında bir erkek çocuğu sahibidir.

ÖMÜR BARIŞ - Yönetim Kurulu Üyesi

1982 yılı Tokat doğumludur. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümün’den mezun olmuştur. Yüksek lisansını ODTÜ Mühendislik Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 2006 yılında MNG Holding Genel merkezinde başlamış olup, 2008-2014 yılları arasında Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere çeşitli Ortadoğu ülkelerinde çalışmış ve uluslararası iş tecrübesi edinmiştir. 2014 yılından beri özel sektörde yönetici olarak çalışmalarını sürdürmekte olup çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Amerikan İnşaat Mühendisleri Birliği (ASCE) ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) üyesidir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

BURAK ÖZVAROL - Yönetim Kurulu Üyesi

1983 yılında İstanbul’da doğan Burak Özvarol, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Özel sektörde inşaat ve gayrimenkul geliştirme alanlarında faaliyet gösteren şirketlerde yönetim kurulu üyesi olarak iş hayatına devam ediyor.

DOÇ. DR. ZAFER KAHRAMAN - Yönetim Kurulu Üyesi

Zafer Kahraman, Galatasaray Lisesi (1999) ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2004) mezunudur. Özel hukuk alanında yüksek lisans (2007) ve doktorasını (2013) Galatasaray Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2013 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi Medeni Hukuk Anabilim dalında yardımcı doçent doktor unvanıyla çalışmaktadır. Çok iyi Fransızca ve İngilizce, orta düzeyde Almanca bilmektedir.