2017 Mart Ayı Üye Bilgilendirme

Havaiş Konut Yapı Kooperatifi tarafından tarihinde yayınlandı

Değerli Ortaklarımız,

Son duyurumuzu yaptığımız Ocak ayından bu zamana kadar çok önemli bir gelişme olmadığı için Şubat ayında bilgilendirme maili göndermedik. Bu süre zarfında hem devam eden imar düzenlemesi sürecine ilişkin olarak belediyeler ile hem de mimari projenin çalışmasını yapan Tekeli-Sisa Mimarlık Ofisi ile görüşmelerde bulunduk. Ayrıca kat karşılığı arsa alımına ilişkin bazı görüşmeler gerçekleştirdik. Son olarak geçtiğimiz hafta Arnavutköy’ün İmardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı ile görüşerek durumumuzu değerlendirdik.

Geldiğimiz noktada İmar düzenlemesinin Nisan ayında büyükşehir belediyesinin meclisinden çıkması konusunda büyükşehir ile mutabık kaldıklarını, sonrasındaki sürecin ise ilçe belediyesi olarak kendileriyle bizim aramızda yürüyeceğini ve yaz sonunda inşaatın başlaması konusunda bir problem gözükmediğini söylediler.

Bu süreçte biz de proje konusunda çalışmamızı netleştirip ihaleye çıkacak aşamaya gelmeyi ve haziran ayında ihaleye çıkarak firma seçimini tamamlamayı hedefliyoruz.

2017 yılının ilk yarısında yapmamız gereken 2016 yılı olağan genel kurulumuzu 30 Nisan günü yapmayı planlıyoruz. Bununla ilgili ayrıntılı olarak önümüzdeki haftalarda genel kurul duyurumuzu paylaşacağız.

Ayrıca son zamanlarda kooperatifimize girmek için çok sayıda talep alıyoruz. Bu durum kooperatifimiz adına güzel bir durum olmakla birlikte genel kurulda verdiğimiz söz üzerine sadece devirleri kabul edip, yeni üyelik taleplerine olumlu cevap veremiyoruz.

Yapacağımız genel kurulda son genel kurulda aldığımız karar benzeri bir karar alarak ayrılmak isteyen üyelerimizin çıkışlarını kolaylaştırmak adına talep dilekçelerini yazılı olarak vermeleri kaydıyla üyelerimize ödedikleri rakamın %50 fazlasını geri vermeyi, ayrıca yeni üye giriş ücretinin 30.000 TL’den 100.000 TL’ye çıkarılmasını talep edeceğiz. Bu şekilde hisselerin yaklaşık rayiç değerini de resmileştirmiş olacağız.

Önümüzdeki günlerde yeni güzel haberler paylaşmak dileğiyle,

Saygılarımızla,

Av. Serdar Uygur
Yönetim Kurulu Başkanı
S.S. Havaiş Konut Yapı Kooperatifi