2017 Haziran Ayı Ortak Bilgilendirme

Havaiş Konut Yapı Kooperatifi tarafından tarihinde yayınlandı

Değerli Ortaklarımız,

30 Nisan’da yapılan genel kuruldan bugüne kadar ilçe belediyesi ile birçok toplantı gerçekleştirildi ve projenin ayrıntıları görüşülmeye başlandı.

Yine ilçe belediyesi yetkililerinin verdiği bilgiye göre Büyükşehirde devam eden süreç kendileri için geçen hafta yaptıkları toplantı ile sona erdi ve hâlihazırda projemizin de içinde olduğu dosya Büyükşehir Meclisinde görüşülmeye başlandı. Önümüzdeki günlerde resmi sürecin tamamlanmasını beklediklerini ve bir problem olmadığını belirttiler.

Bundan sonraki süreçte projemizin planlama doğrultusunda Ağustos ayı içerisinde başlamasının önünde bir engel kalmamış bulunuyor.

Bir diğer önemli konu, genel kurulumuzda da bahsettiğimiz üzere sitemizde olmasını istediğimiz ilave özelliklerin sizin görüşleriniz doğrultusunda belirlenmesi için anket düzenlenmesi olacaktır. Ayrıca maliyet kalemini ciddi anlamda etkileyecek olan dış cephe ve kapalı iki araç yeri tahsisi için görüşlerinize başvuracağız ve çoğunluğun istediği şekilde ilerleyeceğiz. Ankete katılım 7 Haziran saat 00:01’de (bu gece) başlayıp 11 Haziran saat 23:59’da sona erecektir.

Kesin maliyetler daha önce de belirttiğimiz gibi ihale şartnamesi oluşturulup bir firma ile anlaşıldıktan sonra ortaya çıkacaktır. Bu nedenle yaptığınız tercihler ihale şartnamesine koyulacak ve ihaleden çıkacak rakamları etkileyecektir.

Ayrıca son zamanlarda kooperatifimize girmek için çok sayıda talep bulunmaktadır. Bu durum kooperatifimiz adına güzel bir durum olmakla birlikte genel kurulda verdiğimiz söz üzerine sadece devirleri kabul edip yeni üyelik taleplerine olumlu cevap veremiyoruz. Bu nedenle Hava-İş Sendikası öncülüğünde ikinci bir kooperatif kuruldu. www.havaiskibriskoop.com Bu kooperatifin amacı da bizim kooperatifimizde olduğu gibi bölgede hızlı bir şekilde imarlı arsa alıp 2019 yılında daireleri teslim etmektir. Bu kooperatifin bizim kooperatiften bazı farklılıkları da bulunmaktadır. Birincisi 1+1, 2+1, 3+1, ve 4+1 olmak üzere 4 farklı tipte daire olacaktır. İkincisi hemen arsa alabilmek adına giriş ücreti yüksek tutulmuştur. Mümkünse katılımcı sayısına göre başta yanımızdaki 36.000 m2 lik arsa olmak üzere bölgemizde bulunan arsalardan birisinin alınması hedeflenmektedir. Bu kooperatifin maliyeti bizim kooperatifimize göre özellikle arsa fiyatlarının çok yükselmesinden dolayı biraz daha yüksek olacaktır.

Önümüzdeki günlerde yeni güzel haberler paylaşmak dileğiyle.

Saygılarımızla,

Av. Serdar Uygur

Yönetim Kurulu Başkanı