2016 Nisan Ayı Ortak Bilgilendirme

Havaiş Konut Yapı Kooperatifi tarafından tarihinde yayınlandı

Değerli ortağımız,

1 Mayıs 2016 tarihinde yaptığımız Yönetim Kurulu toplantısında danışmanımız Mimar Yasin Bey yaptığı çalışmaları anlatmıştır. Nisan ayı içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile Genel Kurulda sunumu yapılan Göktürk Pirinci ve Arnavutköy Baklalı köyündeki imarsız arsaların alt yapı uygunluğu araştırılmış ve bu arsalarla ilgili Ankara’ya bilgi notu gönderilerek imar izni için talepte bulunulmuştur.

Ayrıca Genel Kurulda imarlı olarak belirttiğimiz Arnavutköy içerisindeki arsaya ilişkin incelemeler yapılmış ve bazı sıkıntılar nedeniyle bu arsa şimdilik beklemeye alınmıştır.

Mayıs ayı içerisinde imarsız arsa talebimizle ilgili olumlu/olumsuz bir gelişme olacağını öngörüyoruz. Bunun dışında danışmanımızın Mayıs ayı içerisinde 3. havaalanına en yakın imara açık bölgelerdeki arsalara ilişkin bir çalışma yapması ve aylık olağan yönetim kurulu toplantısında sunması kararlaştırılmıştır.

Genel Kurulda da belirttiğimiz gibi katkı sağlayabilecek tüm üyelerimizin desteğini bekliyoruz. Bu konuda bazı üyelerimiz katkıda bulunmak için gayret göstermekte ve bizimle irtibat kurarak bazı girişimlerde bulunmaktadır. Kendilerine teşekkür ederiz.

Son olarak halihazırda hisse devralmak isteyenler bulunduğu için hissesini devretmek isteyenler muhasebe@havaisyapikooperatifi.com email adresinden veya 0212 803 14 15 nolu telefon ile bizimle irtibata geçebilirler.

SAYGILARIMIZLA

SERDAR UYGUR

S.S. HAVAIŞ KONUT YAPI KOOPERATIFI

YÖNETIM KURULU BAŞKANI