2. Olağan Genel Kurul Sonrası Bilgilendirme

Havaiş Konut Yapı Kooperatifi tarafından tarihinde yayınlandı

Değerli Ortaklarımız,

 26 Mart Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz 2.Olağan Genel Kurulumuza katılımlarınızdan, bize olan güven ve desteklerinizden dolayı teşekkür ederiz.

Talep ettiğimiz yetkiler ve verdiğimiz tüm önergeler %90 ın üzerinde kabulle onaylandı ve ekteki kararlar alınarak Ana Sözleşme değişiklikleri onaylanmış oldu.

Ancak bu genel kurulda yönetim kurulu olarak farkına vardık ki en büyük eksikliğimiz bugüne kadar siz Ortaklarımızı yeterince bilgilendiremedik ve iletişim eksikliği yaşadık. Bu nedenle düzenli olarak her ay bilgilendirme mailleri ile sizi projenin gidişatı konusunda bilgilendirmeyi planlıyoruz.

Bildiğiniz üzere Kooperatif düşüncesi bugünkü Havaiş Sendikası Yönetiminin seçim vaadi olarak ortaya çıkmış ve 2014 yılı Kasım ayında hayata geçirilmişti. Dolayısıyla bu proje Havaiş Sendikasının taahhüdü altındadır. Elbette ayrı bir tüzel kişiliği ve yönetimi vardır ancak bu yöneticilerin büyük bir çoğunluğu aynı zamanda Sendika yöneticilerinden oluşmaktadır. Maalesef görüyoruz ki kooperatif/sendika üyesi olmayan bazı kişiler Sendika yönetimine olan husumetleri nedeniyle projeyi karalamaya ve üyeler arasında huzursuzluk çıkarmaya çalışmaktadır. Ancak hala bugün bile kooperatife yeni başvuru taleplerinin gelmesi bize olan güveni göstermektedir. Bugüne kadar hissesini devretmek isteyen herkes hissesini devretmiş olup Ortaklıktan çıkmak da her zaman mümkündür.

Dün imzalanan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sırasında konu Ali Kemal Tatlıbal Bey ile İlker Ayci Bey arasında da görüşülmüştür. Kooperatif, üyelerinin büyük bir çoğunluğu THY çalışanı olduğu ve THY ye de katkı sağlayacağı için İlker Bey tarafından desteklenmiş ve önümüzdeki dönemde başta arsa temini olmak üzere birçok aşamada destek sözü alınmıştır.

Bu nedenle THY ile Sendika arasında bir problem olduğu ve bu durumun kooperatifi de olumsuz etkileyeceği yönünde yapılan dezenformasyonlara inanmamanızı rica ederiz. İşin doğası gereği İşçilerin vekili olan Sendika ile İşveren vekilinin TİS görüşmelerinde pazarlık aşamasında gerginlikler yaşanması normaldir. Bu gerginlikler olmasa bugün Havaiş Sendika Üyesi THY çalışanları 5.000 TL değil Teknikteki gibi 1.500 TL alırlardı.

Ancak biz ilk günden beri söylediğimiz çizgideyiz: Bu şirketi ve ülkeyi seviyoruz ve onların zarar görmesine izin vermeyeceğimiz, verdirmeyeceğiz.

Ayrıca Genel Kurulumuza katılamayan üyelerimiz için kısaca bilgi verecek olursak ekte bulunan kararlara ilave olarak en önemli gündem konusu olan arsa temini ile ilgili farklı alternatifler değerlendirilmiş ve bu konuda yönetim kuruluna yetki alınmıştır.

Yakın zamanda arsa ile ilgili güzel haberler paylaşmak dileğiyle.

Saygılarımızla

S.S. Havaiş Konut Yapı Kooperatifi

Yönetim Kurulu

29.03.2016

2. Genel Kurul Sunumunu İndirmek İçin Tıklayınız